SV Golf – minigolfová hřiště, hole, míče, příslušenství

Menu E-shop

Vybavení

Mezi nedílnou součást minigolfu patří i široká škála doplňků, jejichž hlavním úkolem je zpříjemnit přípravu, ale i samotnou hru. Zde můžete najít informace o základním příslušenství, které k minigolfu neodmyslitelně patří.

minigolfové Hole

Konstrukce holí v minigolfu je stejná jak pro závodní, tak i veřejnostní hru. Skládá se z těchto částí:

  • patka – plocha určená k úderu,
  • shaft – tyč, sloužící k přenosu síly,
  • rukojeť – určena k úchopu,

Přestože je konstrukce holí takřka totožná, lze na nich najít drobné rozdíly, kterým jsou věnovány následující řádky.

Minigolfové hole pro veřejnost

 

StandartNa vybavení z této kategorie jsou kladeny zcela odlišné nároky než u závodního účelu, a tomuto faktu je přizpůsobeno nejen provedení konstrukce, ale i cena. Základní verzi představuje v naší nabídce série Standart, někdy též s označením Target, dostupná v délce 70 a 90 cm. Typickým poznávacím prvkem je kovová patka a plastová rukojeť. Jejich hlavní výhodou je snadná údržba a dlouhá životnost z důvodu nízkého opotřebení nejvíce namáhaných částí.

 

Premium

Další zajímavou variantou v této oblasti jsou hole s označením Premium. Pro milovníky barev jsou ideální volbou, jelikož patka i rukojeť jsou sladěny do jedné barvy. Hlavní deviza však spočívá ve tvrdé plastové patce, která je pevně integrována s nerezovou částí hole. Hůl je ideální pro provozovatele hřišť, protože patka je šetrnější k minigolfovým drahám a v neposlední řadě (zejména u dětí) minimalizuje možnost zranění při hře. V současnosti nabízíme barvu modrou a červenou v délce 50, 70, 80 a 90 cm. Hole se vyznačují skvělou kvalitou, nepodléhají korozi a perfektně ladí k dalším prvkům hřiště.

 

Public PROPoslední, námi prezentovanou holí, je Public PRO, nebo-li tzv. Double. Délka hole činí 90 cm a zvláštností je guma integrovaná v kovovém plášti pro lepší koordinaci úderu. Z nabídky pro veřejnost se nejvíce přibližuje závodním standardům.

Všechny hole primárně určené pro veřejnost jsou oboustranné, tedy pro levou i pravou hru. Díky své univerzálnosti se hodí pro sportoviště, hotely, welĺness areály a další zařízení s velkým počtem hráčů. Bližší informace o produktech najdete v našem eshopu v sekci Minigolfové hole – veřejnost.

 

Minigolfové hole PRO

S označením PRO se můžeme setkat u závodních holí, které jsou vhodné pro vrcholový sport. V tomto případě se již rozlišuje levá a pravá hůl, tedy respektují se individuální požadavky hráče. Aktuální nabídka obsahuje hole švédského výrobce NIFO s typovým označením NIFO Steel, NIFO Ryner a novinkou roku 2017 UNUM 802. Standardně jsou nabízeny ve velikostech 85, 90 a 95 cm, hůl UNUM je nabízena ve třech variantách sklonu hole. Nenechte se zmást, pokud vidíte obyčejnou kovovou patku. Na tyto hole je ještě zapotřebí nalepit gumu pro správně odladěný úder. V našem sortimentu tento nezbytný doplněk nechybí, a proto můžete vybírat z různých barev s tvrdostí 37°Sh.

Všechny hole jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové ocele a poskytují špičkový zážitek ze hry. Informace o dostupnosti jednotlivých produktů najdete v kategorii Minigolfové hole PRO.

Bagy a obaly

Součástí každého hráče je obsáhlá zásoba míčů na nepřeberné množství drah, různé povětrnostní podmínky a aktuální mimořádné situace na hřišti. Pro pohodlný převoz míčů nabízíme kompletní sortiment v oblasti bagů, který rozlišujeme jejich kapacitou. Následující výčet Vám pomůže se snadno zorientovat a zjistit, které „zavazadlo“ je právě pro Vás nejvhodnější. Základní typy bagů jsou:

  • minibag – určen pro deset až patnáct míčů, vhodný pro pohyb na hřišti.
  • thermobag – uvnitř je rozdělen na dvě komory, odhadovaná kapacita třicet míčů, nechybí popruh na rameno a kapsička na pití.
  • superbag – kamarád na cesty, s kapacitou 155 míčů je ideální pro přepravu míčů.

Všechny výše uvedené bagy mají zakomponované prvky pro udržení stálosti teploty míčů, pevné výztuhy a snadno omyvatelný povrch. V nabídce je mnoho barevných variant ke sladění s týmovými dresy. Konkrétní představu získáte v sekci našeho eshopu Minigolfové bagy a tašky.

Dalším nezbytným doplňkem každé správné výstroje je přepravní obal, který spolehlivě ochrání Vaši závodní hůl. Vybrat si můžete z pestré nabídky různých barev botičku nebo obal na celou hůl s praktickým popruhem na rameno. Samozřejmostí je široká nabídka gum a násosek, kterou pravidelně doplňujeme a obměňujeme.