SV Golf – minigolfová hřiště, hole, míče, příslušenství

Menu E-shop

Otázky & odpovědi

Je možné si zboží z eshopu prohlédnout někde osobně?

Ano, je. Pravidelně se účastníme minigolfových turnajů v České republice a právě tam je možné zahlédnout naše míče, hole a ostatní zboží. Další varianta je, že se s námi domluvíte a zavítáte do sídla firmy osobně. V tomto případě nás kontaktujte předem a my Vám dané zboží připravíme. Zároveň si přichystejte dotazy, které Vás zajímají a naši zkušení zaměstnanci Vám je rádi zodpoví. Kamennou prodejnu s pevnou otevírací dobou neprovozujeme.

Rád bych si objednal míč s vlastním logem… Jak to zařídit?

V současné době nabízíme zákazníkům několik možností, jak získat míč dle vlastních požadavků. Jednou z variant je zcela nový míč s vlastními parametry a logem. V tomto případě činí minimální odběr 61 kusů (po dohodě výjimečně méně). K objednávce můžete použít objednávkový formulář na stránce Míče, který nám zašlete spolu s požadovaným logem. Druhá varianta je finančně méně náročná a hráč si může vybrat z tzv. „malých sérií“. Na vyžádání Vám zašleme seznam již vyrobených míčů a Vy si vyberete konkrétní variantu v daném počtu a určíte povrch, barvu, a logo míče.

Jsem úplný začátečník s minigolfem… je možné někde sehnat návod, jak jednotlivé dráhy hrát?

V začátcích minigolfu je ideální navštívit nejbližšího minigolfový klub v místě bydliště a začít trénovat s ostřílenými borci, kteří jistě rádi pomohou a vysvětlí. Seznam klubů můžete najít na stránkách ČMGS. Dále je možné na internetu najít spoustu českých i zahraničních tutoriálů jak jednotlivé dráhy hrát. Takže směle do toho!

Můžete mi vysvětlit, jaký je rozdíl mezi „velkým“ a „malým“ golfem?

U velkého golfu se víc nachodíte, zvlášť pokud hledáte často míčky 🙂 ale teď vážně! Krom patrných rozdílů ve vzhledu hrací plochy, je zde rozdíl v požadavcích na hráče a vybavení. Princip hry je v podstatě stejný – dostat míč do jamky na co nejmenší počet úderů. Hráč velkého golfu musí disponovat velkým počtem holí, zatímco míček je stejný. U minigolfu máte pouze jednu hůl, avšak stovky míčů. Minigolf neklade vysoké nároky na fyzické dispozice, za to se musíte umět pekelně soustředit, abyste zasáhli míček na „první dobrou“. Jakýkoliv pokus navíc Vás může stát medailové umístění. Důležitá je i strategická příprava, která spočívá ve správném výběru míčků, o tom ale až příště…

K čemu slouží tolik různých druhů míčků?

Ve zkratce můžeme poznamenat, že každá dráha chce svůj míč s charakteristickým skluzem a odrazem. K tomu nesmíme opomenout trojí povrch drah – eterboard, filc a beton. No a když si vzpomeneme, že míče jsou gumové a minigolf se hraje převážně venku, neštěstí je na světě. Kolísající venkovní teplota výrazně ovlivňuje chování míče a tedy i šanci na úspěch. Možná právě v tom spočívá krása minigolfu – strategicky přelstít soupeře vhodným výběrem míče a vdechnout hře optimální výkon.

Proč právě minigolf?

Minigolf je skvělá výzva pro všechny zúčastněné. Minigolf smazává rozdíly, které by v jiných sportech představovaly nepřekonatelnou bariéru nebo znevýhodnění. Minigolf je zajímavým rekreačním zpestřením, ale lze na něj nahlížet i jako na závodní disciplínu, která je v České republice ověnčená mezinárodními úspěchy. Neklade přílišné nároky na fyzickou kondici, můžete jej hrát ráno, odpoledne, večer, před jídlem nebo po jídle a riziko úrazu je minimální. Největší devizou je však mezigenerační spjatost, kdy se na turnajích setkávají zástupci všech věkových kategorií a společně tráví pěkné dny plné napětí, taktiky, předávání zkušeností a radosti ze hry.

World Minigolfsport Federation a certifikace hřišť

Pro potřeby závodního minigolfu stanovila WMF závazná pravidla pro výstavbu minigolfových hřišť. WMF jako nezávislý orgán nedoporučuje žádnou společnost jako dodavatele hřišť a veškerou pravomoc nechává na národních svazech, které vytvářejí v návaznosti na obecné požadavky WMF vlastní národní certifikační pravidla pro výstavbu závodních minigolfových hřišť. Český minigolfový svaz pro hřiště splňující všechny požadavky zajišťuje mezinárodní certifikát WMF, který platí 3 roky s následnou možností prodloužení. Turnaje pod hlavičkou ČMGS a WMF lze hrát pouze na certifikovaných minigolfových hřištích. Seznam certifikovaných hřišť je možno nalézt na www.kamnaminigolf.cz .