SV Golf – minigolfová hřiště, hole, míče, příslušenství

Menu E-shop

Minigolfové míče

Formulář míče   Seznam míčů

Minigolfové míče – Veřejnostní

Jsou určeny jako doplněk naší nabídky a představují neodmyslitelnou součást každého hřiště spolu s praktickým košíčkem červené nebo modré barvy. Základní řada míčů je dle parametrů vhodně vybrána tak, aby dobře posloužila na všech drahách a pokryla široké spektrum chování na jednotlivých překážkách. Díky tomu  je možné ji doporučit i pro začínající hráče, kteří si ještě nejsou jisti, zda je minigolf uchvátil natolik, aby vykročili  na profesionální dráhu. V tomto případě je náš základní set nenáročnou finanční investicí a tedy skvělým zkušebním objektem. Pro širokou veřejnost nabízíme tyto 3 nelakované (surové) míče – vlastní výroby, které jsou odlišeny barvou a odskokem a jeden plastový tvrdý míč. Jedná se o :

  • modrý gumový míč – odskok 5 cmSada míčů + košíčekSada míčů + košíček
  • zelený gumový míč – odskok 20 cm
  • hnědý gumový míč – odskok 40 cm
  • červený plastový míč

Kompletní sadu i jednotlivé míče můžete zakoupit v sekci minigolfové míče – veřejnost.

 

 

minigolfové míče pro – závodní

Označení PRO nesou míče, které jsou uzpůsobeny pro závodní hru. Rozlišují se dle povrchu, odskoku a tvrdosti. Dále potom podle velikosti – malý (K), střední (M) a velký míč (G). To jsou důležité parametry, které předurčují chování míče na dráze a tedy jejich vhodnost pro danou konkrétní hru.

Z hlediska povrchu rozlišujeme následující typy s charakteristickým, mezinárodně uznávaným označením:

  • nelakované míče – R – hrubé míče bez jakékoliv povrchové úpravy
  • nelakované míče velmi hrubé – RR
  • míče s matným lakem – Lm
  • míče s klasickým lakem – L
  • míče s vodním lakem – X
  • míče s matným vodním lakem – Xm

Odskok míče udává jeho schopnost odrazu, rozlišujeme na stupnici od 0 cm až max. do 85 cm (dle norem WMF). U gumových míčů tuto vlastnost velmi ovlivňuje okolní teplota, to je také důvodem, proč je možné zahlédnout profesionální hráče, jak se snaží stabilizovat chování míče pomocí chlazení nebo naopak zahřívání. Tabulkové hodnoty se měří při 22°C a odskoku z 1 m na tvrdou podložku (např. beton).

Tvrdost míče se měří ve stupních Shore. Čím vyšší hodnota, tím tvrdší je míč. Měkké míče jsou náchylnější k deformaci a tedy způsobují odlišný odraz, než míče s vyšším stupněm tvrdosti. Každá dráha však vyžaduje odlišný přístup, a proto je vítáno široké spektrum nabídky tvrdosti míčů.

V současné době vyrábíme vlastní profesionální míče se značkou SV Golf a Willert. K tomu naše standardní portfolio každoročně obohacují speciální série pro zahraniční kluby a hráče, s nimiž je nám ctí spolupracovat. Výsledkem jsou stovky zakázkových míčů po celém světě.

Pokud Vás naše nabídka zaujala, neváhejte a navštivte náš eshop nebo kontaktujte pomocí formuláře v sekci Kontakty. Připravíme Vám konkrétní nabídku a  v případě, že máte zájem o vlastní míč, použijte níže přiložený formulář, kde vyplníte veškeré potřebné údaje pro výrobu. Naší specialitkou jsou tzv. malé série – na vyžádání Vám zašleme aktuálně dostupné míče, jejichž parametry jsou dané a Vy si můžete zvolit barvu míče + logo. Ceny míčů se liší podle počtu odebraných kusů, složitosti loga a dalších specifických požadavků.

Neopomíjíme ani zahraniční konkurenci, a proto můžete v našem eshopu nalézt míče značky Ravensburg, 3D, Reisinger a M&G.